Arçelik marka klimalar hemen hemen her alan da aktif bir şekil de çalışma prensibi sahibi olan ve kolay kullanım sayesin de herkesin avantajlı olarak ve ihtiyacı olduğu zamanlar da sağlıklı bir şekil de kullanabilecekleri bire teknolojik cihaz harikalarıdır. Her bir teknolojik cihazlar da makineler de olumsuz nedenlerden kaynaklı olarak ortaya arıza içerikli sorunlar ve ya yanması bozulması gibi hasar içerikli durumlar ile karşı karşıya kalabilir ve kompresör parçasının çalışma faaliyetini engelleyici durumlar sebebi ile siz değerli müşterilerimizin ihtiyacı olduğu zamanlar da kullanımı engelleyici durumlar meydana çıkabilmektedir. Arçelik klima arızaları şu şekildedir.

E57 ARIZA KODU yetersiz soğutma sorunu olmasından kaynaklı olarak ortaya uyarı niteliğin de çıkmaktadır. Arçelik marka klimanızın gazının eksik olması da bu uyarıyı ortaya çıkarabilmektedir. Ara tesisat boru hattın da çatlama ve ya kırılma gibi arıza içerikli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Kompresörün basınç olarak düşük bir seviye de olmasından kaynaklı olarak da arıza niteliği taşımaktadır.

C 1 ARIZA KODU iç ünite parçasının problem oluşturduğuna dair bir arıza niteli taşıyan uyarı belirtmektedir.

C 3 ARIZA KODU dış ünite parçasın da sensör bölümün de arıza meydana geldiğini belirtmektedir.

C 4 ARIZA KODU alüminyum soğutucu parçasının sensör açısından hasar gördüğünü belirtmektedir.

C 5 ARIZA KODU haberleşme sorunu yaşandığını uyarı adı altında göstermektedir.

C 6 ARIZA KODU dc pil yani ani yükselme ve düşme olayının bir problem niteliği taşıdığını belirtmektedir.

C 7 ARIZA KODU cr 2 sorunu yani yüksek akım açısından büyük bir problem oluşturduğunu göstermektedir.

Bizler teknik servis olarak sizlerin kullanmış olduğunuz Arçelik marka klimalarınızın her türlü bakımını onarımını tamiratını montajını yapmakta ve aynı zaman da da arıza meydana getirmiş olan hasar meydana getirmiş olan yanmış ve ya bozulmuş olan ana parçarının kompresör ve ya iç dış ünitenin değiştirilmesin de ve yedek parçalarımız ile değişimini sağlamaktayız. Sizlere klimalarınızı daha sağlıklı bir şekil de kullanabilmeniz adı her daim % 100 memnuniyet içerikli teknik servis hizmeti sunmaktayız.

SERVİSİ ARA