Klimalar geçmişten günümüze kadar hemen hemen herksin kolay bir şekil de programlayarak kullanabildikleri ve kolay bir şekil de ayarlanabilme özelliği ile birlikte bir çok yaşa hitap etmesi ile birlikte olarak herkesin vazgeçilemez bir teknolojik cihaz olarak hayatlarına girmiştir. Her klima da görüldüğü üzere bazı olumsuz durumlardan kaynaklı olarak ortaya bir çok arıza içerikli ve ya yanması bozulması gibi hasarlar görmesinden kaynaklı olarak siz değerli müşterilerimizin kullanma açısından büyük sıkıntılar meydana getirebilmektedir. Klimalar da en çok rastlanılan klima arıza kodlarından biri ise ch kod hatasıdır. 

CH0 ARIZA KODU ortam sıcaklık sensör kabloların da kısa ve ya açık devre olmasından kaynaklı olarak hata kodu vermektedir.

CH1 ARIZA KODU evap boru sıcaklık sensörünün kabloların da kısa ve ya açık devre olmasından kaynaklı olarak bu hatayı belirtmektedir.

CH 01 ARIZA KODU iç ünite oda sıcaklık termistörünün sorun meydana getirmiş olduğunu belirtmektedir.

CH 02 ARIZA KODU iç ünite boru termistörün de sorun olduğunu belirtmek amacı ile uyarı vermektedir. 

CH 03 ARIZA KODU iç ünite uzaktan kumanda ile bağlantı kurma açısından sorun yaşandığını belirtmektedir.

CH 04 ARIZA KODU su tahliye seviye anahtarın da meydana gelmiş olan sorunu belirtmektedir. 

Bu tip arızalar siz değerli müşterilerimizin klimalarınızı ihtiyacınız olduğu zamanlar da aktif bir şekil de kullanma açısından büyük engeller çıkarabilmektedir. Bu gibi durumlar da ise en doğru yapılması gereken eylem ise kullanmış olduğunuz marka içerikli klimalarınızın fişini çekmek ve en kısa zaman içerisin de bizlerle teknik servis hizmetimizden destek sağlamanızdır. Bizler klima servisi olarak sizlerin kullanmış olduğunuz klimalarınızın her türlü bakımını onarımını tamiratını gerçekleştirmekte ve arıza meydana getirmiş olan ve ya hasar görmüş olan yanmış ve ya bozulmuş olan parçaların yedek parçalarımız ile değişimini sağlamaktayız. Sizlere sunmuş olduğumuz bu garanti ve kalite içerikli teknik servis hizmetin de % 100 memnuniyet garantisi sunmakta ve aynı zaman da da 1 yıl işçilik ve orijinal yedek parça garantisi sunmaktayız.


SERVİSİ ARA